I don’t know whether I’m the hero or the victim of this tale.
But either way, shouldn’t I dominate it? I’m the one really telling it, after all.
HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Chatbox
Oldalunk
Latest topics
by René Ulliel
Yesterday at 15:04

by Vendég
2018-07-09, 09:34

by Vendég
2018-06-17, 22:58

Hónap posztolói
Jean Ulliel

Juliana Lilith White

Andor Lugosi

Milo Morris

James Harms

Viktor de Lioncourt

Lestat de Lioncourt

Minho Kirena

Louis de Pointe du Lac

Miguel Enrique Fierro

Share | 

Cecily Annamarie Hale

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég

Vendég

TémanyitásTárgy: Cecily Annamarie Hale   2017-08-08, 16:04

Cecily Annamarie Hale

Meghalni könnyű munka, de élni, na az lehetetlen vállalkozás

Álnév: -
Kor: 22
Látszólagos kor: 22
Teremtő: -
Csoport: ember
Foglalkozás:Haldokló. Amúgy főiskolás
Play by: Lindsay Hansen

Kinézet
Átlagosnak mondhatja a magasságát, a súlyát viszont nem. Többet fogyott az egészségesnél, így nagyon vékony. Nincs túl sok szerencséje a barnuláshoz, bőre sápadt fehér. A haja szál egyenes, hátközépig ér, vöröses-barna, vagy éppen barna, attól függően hogy éri a nap fénye és milyen mennyiségben. Arca szeplőkkel tarkított, kissé gömbölyded. A szeméről elég nehéz eldönteni, hogy kék, szürke vagy szürkéskék.

Személyiség
Aki a betegsége előtt ismerte, egy életvidám, mosolygós, segítőkész, önzetlen lányról mesélhetett, aki sose adja fel, mindig harcol és küzd azért, hogy elérje a célját. Aki mindig az élet napos oldalát nézte, hiába hanyagolták el. Aki mindennek tud örülni. Most, hogy kiderült a betegsége, pár hét alatt lett búskomor. Állandóan szomorú zenét hallgat, nem hajlandó észrevenni az élet apró örömeit csak nagy ritkán. Leginkább néz maga elé, befásult. Ki lehet-e ebből  állapotból őt rántani? Jó kérdés.

Történet
Szóval, azt hiszem ideje belevágni. Ha valaki megtalálja ezt, legalább legyen egy kis olvasmánya. Nem kell félni, nem lesz hosszú, csak semleges. Egy élet története.

1995 Májusában jöttem világra, pontosan 17-én. Az anyukám csak két héttel később vitt el a kórházba, megvizsgálni, stb. Akkor se volt egy minta anya, viszont még nem csak a drog számított. A Cecily nevet adta nekem egy könyv szereplő miatt. Az Annamarie pedig a nagymamám neve volt, de meghalt a születésem előtt. Legelső emlékem talán az, hogy egy tűt fogok. Nem tudom, hogy hol és mikor. De tudom, hogy már akkor lőtték magukat a szüleim rendesen. Az oviba nem járattak, iskolába is csak azért, mert kötelező volt. Én még beszélni se tudtam rendesen. Viszont volt egy tanárnő, Mrs. Wiggins, ő felfigyelt rám. Rengeteg különórájába telt, de sikerült beilleszkednem a többi gyerek közé. Onnantól meg nem volt megállj, tanultam szorgalmasan. Mindig kitűnő voltam, mert csak ez az egy esély volt arra, hogy kitörjek a nyomorból. Nem akartam úgy élni, mint a szüleim. A középiskolát is ugyanúgy végeztem, csak mellette dolgoztam is. Majd mikor leérettségiztem, először elmentem egy gyárba munkásnak. És kemény hónapok alatt, de sikerült összeszednem a lakbérre valót. Azóta élek egyedül. Három év alatt szedtem össze annyit, hogy mehessek főiskolára. Mentem, tanulni fogok. Lesz egy rendes állásom, egy szerető családom. Lesz.

Meg fogok halni. Tudom. Két hónapom van hátra, maximum két és fél. Szóval novemberben már biztos, hogy egy sírban fekszek hullaként. Nem bánom, egy féléve lett ez a rák diagnosztizálva, de gyógyíthatatlannak bizonyult. Nem mintha lett volna rá pénzem gyógyszerre, amit keresek, azt a főiskolára költöm. Kértem volna a szüleimtől? Dehogy, ők mindent a drogra meg az alkoholra költenek. Mindig arra költenek. És segélyből élnek. Nem baj, én nem az az utat választottam. Tanultam és dolgoztam. Egymás mellett a kettőt, majd a középiskola után három évet csak dolgoztam két műszakban, hogy legyen elég pénzem elmenni főiskolára. Könyvtáros-informatikus szerettem volna lenni. Megismertetni a gyerekekkel, fiatalokkal, felnőttekkel, öregekkel, férfiakkal, nőkkel, lányokkal, fiúkkal az olvasás örömét! Szerettem volna megmutatni, hogy milyen egy könyv felépítése, hogyan tud az ember keresni különböző módon egy hatalmas könyvtárban! Elakartam jutni a British Library-ba, és hetekig csak ott olvasni, érezni azt a nyugalmat, amit áraszt egy könyvtár! Megszagolni a könyveket, melyiknek van új-könyv-illata, melyiknek régi-könyv-illata. És nem csak könyvekről van szó. Meg szerettem volna nézni még rengeteg musicalt és operát, meg ezernyi filmet! El szerettem volna menni még több száz múzeumba! De, az élet közbe szólt. Mindig közbeszól. Mert az életnél kegyetlenebb mester, tanár nincsen a világon. Minden tanítványát megöli. Annyi mindent szeretnék még csinálni. De helyette csak ülök, szomorú dalokat hallgatok és könyveket olvasok. Mert ennyi volt az életem. Még a karácsonyt se élem meg.

Vissza az elejére Go down
Louis de Pointe du Lac

Hozzászólások száma :
97

TémanyitásTárgy: Re: Cecily Annamarie Hale   2017-08-08, 23:53

Kedves Cecily!

Sajnálattal olvastam a kis memoárodat, mily fiatalon visz el téged is a kegyetlen Halál. Kegyetlen az élet, de nem tehetünk ellene sokat, csak eltűrhetjük a csapásokat.
A pb-t nagyon kis aranyos, igazán illik a régi énedhez, a betegséged előttről. Sajnálnám látni elhervadni ezt a szép virágot. A leírásaid is megfelelőek, minden rendben velük, szóval el is tudlak fogadni. Foglalózz és máris mehetsz játszani!

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Cecily Annamarie Hale

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Karakter kereső
» Ariadne Hale