I don’t know whether I’m the hero or the victim of this tale.
But either way, shouldn’t I dominate it? I’m the one really telling it, after all.
HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:

Jelszó:

Chatbox
Oldalunk
Latest topics

by Daniel Molloy
2018-11-11, 19:13

Hónap posztolói
Jean Ulliel

Lestat de Lioncourt

Louis de Pointe du Lac

Faye Bruke

James Harms

Daniel Molloy

Arion

Minho Kirena

Shannon Lightwood

Milo Morris

Share | 

Faye Bruke

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Faye Bruke

Hozzászólások száma :
57

TémanyitásTárgy: Faye Bruke   2018-01-03, 23:45

Faye Bruke

Idézet

Álnév: -
Kor: 24
Látszólagos kor: -
Teremtő: -
Csoport: Ember
Foglalkozás: Balett táncosnő
Play by: Arca

Kinézet
165 cm magas vagyok szóval nem egy égimeszelő. Vékony vagyok, mert ha nem az lennék nem birnának el. A hajam a kedvencem, mert szép hosszú és bármilyen kompozíciót meg lehet belőle csinálni. Szerintem átlagos külsőm van. Szemeim színe is egyforma... Egszóval nem lehetne engem barokk körmondatokkal leírni.

Személyiség
Hogy milyen vagyok én? Bármilyen álarcot magamra tudok ölteni. A táncban bárkivé vállhatok, azt mégsem tudom, milyen vagyok a való életben. Számomra az otthon is egy színpad volt, ahol meg kellett feleni. Az otthon viselt álarc csendes, alázatos, szófogadó, de rideg és szeretni képtelen. Kapcsolatokat nehezen alkotok. Inkább magamban vagyok. Nem zavarok sok vizet társaságban, ha kérdeznek válaszolok, ha elvárják szerepet öltök. A sok smink, nem csak a arcot fedi el ezekszerint. Igyekszem mindig vidám lenni és mások örömét nem elrontani. Talán most jött el az én időm....?

Történet
Ha az édesanyád a Királyi Balettintézet elismert táncosa és egyben rettegett oktatója evidens, hogy fogantatásod pillanatától a balett az életed. Balett cipőben teszed meg első lépéseidet és előbb tudod kimondani azt, hogy  SUR LES POINTES, mint azt, hogy mama. Előbb volt tütüm, mint rugdalózóm és persze az ágyam felett is balerínák táncoltak. Óriási házban éltünk Londonban hárman a szüleimmel. Persze olyan volt mintha ketten lettünk, volna csak anya meg én, hiszen apa mindig utazott. Körbejárta a világot a munkája miatt. Teherhajói voltak, több tucat, és a különböző partnereket látogatta sorra. Misem voltunk szinte soha otthon. Gyermekkorom nagy részét a próbatermekben töltöttem, s mivel a rajzolást hamar meguntam, beálltam táncolni. Később emiatt versenyeket nyertem meg, anya örömére. Természetesen különórákban is részesültem, így kimaradt a bulizós korszakom is. Felvettek az intézetbe, jelessel végeztem. Nem dicsekszem, nem tölt el büszkeséggel, hiszen úgy könnyű ha a véredben van és éjjel nappal ezt csinálod, ahogy én is. Az legyen büszke magára, aki végigküzdötte az éveket és úgy volt jeles. A vizsga darab, a NAAAGY bemutató a Hattyúk tava volt. Édesanyám osztotta ki a szerepeket és én kaptam a Feketehattyút. Dühös voltam, majd fel robbantam. Napokat veszekedtem vele, hogy hogyan szúrhatott ki velem ennyire. Hiszen én a csodálatos Fehér, a mindig ragyogó jó akartam lenni. Elmosolyodott és ennyit mondott: Odilia benned él. A próbákon vért izzadtunk. Tánctudásunk nem volt elég. Átszellemülni egy másik alakká, a gonosszá nehezebb volt mint bármi eddig. Nem éreztem magam biztosnak, sosem tudtam beleélni magamat a szerepbe. Vágytam Odett szerepére. Aztán a bemutató előtti éjszakán sokadjára álmodtam a hattyúkkal. Álmomban belenéztem a tükörbe és Odettet láttam viszont. A hófehér tóllak beborították a ruhát, a karjaimat, szinte az egész testem. Egy pillanatra büszkeség és boldogság öntött el. Vajon miért ne lehetne szeretni a rosszat? Egy pillanatra őt is meg becsülni, azt a szerepet is akarni? Miért van az emberekbe kódolva, hogy mindig jók legyenek? Odett hitvánnyá vált előttem, az emberi törekvés szobra lett. Másnap Odilia őszinte megvetéssel nézte a magára maradt Fehéret.
Ez már régen volt, de a Fekete hattyú máig uralja minden tettemet. Fellépések, magazinok. Riportok, gálák és vacsora estek. Hurrá a balettáncosoknak. Erről szólt az elmúlt három év. Édesapám már a nőihez jár, édesanyám tanít és fellép rendületlenül.
Egy hete az utcán szembe kerültem egy plakáttal egy nyaralást hírdetett New Orleansba, mellette pedig egy másik plakát volt: A Balett Intézet bemutatja : A hattyúk tava! Kell ennél több? Nem tudom megmondani miért, de úgy éreztem nekem New Orleansba kell mennem! Talán majd ott megtalál a végzetem, vagy az örök szerelem. Az sem érdekelt, hogy emiatt a kis nyaralás miatt elveszthetek mindent, amit eddig felépítettem. Felhívtam apámat, hogy sürgősen kéne egy kapcsolat New Orleansba. Persze meg sem kérdezte miért. Fél órán belül volt egy lakásom kint. Ezért, jó ha apádnak mindenhol vannak olyan emberei, akik szivességgel tartoznak neki. Hazaérve repülőjegyet is rendeltem. Pénz nem számított, menni akartam. Csak odafele váltottam jegyet. Elrohantam anyuhoz, elmondtam neki, hogy mit tettem. Két dolog futott át az agyán: először a harag, utána a szomorúság, majd vonásai visszaszilárdultak szoborrá. Nem mondott semmit és talán ez bánt is valahol... Sem ellenkezés se egyetértés. Hát mennyit érek neked?
Négy nap múlva könnyes búcsút vettem anyámtól és hátat fordítottam a fellépéseknek és gáláknak. A repülőn elkezdtem írni egy naplót, és egy listát arról, hogy mit akarok elérni itt. Mi várhat rám? Tényleg a sors akarta így, vagy csak egy buta véletlen és ez volt életem legrosszabb döntése?
Így kötöttem ki itt.

A hozzászólást Faye Bruke összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2018-01-06, 18:43-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Louis de Pointe du Lac

Hozzászólások száma :
105

TémanyitásTárgy: Re: Faye Bruke   2018-01-04, 12:14

Kedves Faye!

Hát mit is mondjak, megleptél az et-ddel, nem erre számítottam, de kellemes meglepetés volt. Very Happy
Az írási stílusod kellemes, könnyen olvasható, mégis elégi irodalmi, hogy bevonzzon és meg is tartson a végéig. Tudom, hogy tabletről írtad, szóval még a taps is jár ezért, nem próbálkoztam volna meg ezzel a mutatvánnyal Very Happy
A pb-det először nem értettem, szokatlan volt számomra, de amikor végeztem az olvasással, már mindent értettem és így már tökéletesen passzol a fejemben a karakterről alkotott képpel.
Nem könnyű másnak mutatni magunkat, mint amik vagyunk, pláne akkor, ha még mi magunk sem tudjuk, milyenek vagyunk. Ilyen anyával nem is csodálkozom, hogy nem tudtad kiélni a tinédzser éveidet, ami leginkább a saját magunk felépítéséről szól. Remélem majd New Orleansban megtalálod, amit keresel és még annál is többet.
Mindent rendben találtam, töltsd ki a profilod, foglalózz és már mehetsz is játszani! Very Happy

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Faye Bruke

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal